České centrum Bratislava

obrázok

Adresa
Hviezdoslavovo námestie, 8
Bratislava
814 99

generálna riaditeľka, Anýžová Vilma
Tel.: 00421 2 54 41 82 15, 00421 903 267 027
E-mail: ccbratislava@czech.cz

Popis
Poslaním Českých centier je rozvoj dialógu so zahraničnou verejnosťou a podpora aktívnej prezentácie ČR vo všetkých oblastiach kultúry, vedy a školstva, obchodu a cestovného ruchu. Štandardom je pomoc pri presadzovaní českej kultúry do programov popredných umeleckých inštitúcií v krajinách pôsobenia. České centrá sú súčasťou Európskeho združenia národných kultúrnych inštitúcií EUNIC. Sú príspevkovou organizáciou Ministerstva zahraničných vecí ČR.

České centrum v Bratislave má za sebou už dlhú históriu. Otvorené bolo už v roku 1994. Od tej doby pripravuje pravidelne výstavy, literárne čítania, filmové večery a ďalšie kultúrne programy pre najširšiu bratislavskú a takisto slovenskú verejnosť v ďalších slovenských mestách. O svojich aktivitách informuje v pravidelnom mesačnom bulletine a takisto aj na webových stránkach. České centrum je partnerom českým menším aj väčším firmám, ktoré jednorazovo alebo aj pravidelne usporadúvajú tlačové konferencie a prezentačné podujatia. Momentálne sídli v dvoch kanceláriách českého zastupiteľského úradu v Bratislave.
Prvého marca 2011 prevzalo České centrum v Bratislave aj všetky aktivity Českého centra Košice, ktoré na Slovensku pôsobilo od roku 2005.


Top