Dni architektúry: Cyklovychádzka / Konštruktívne o konštrukciách

Typ podujatia
vychádzka

Dátum, čas a miesto konania
30. 09. 2023 o 14.00 h Arta (začiatok pri soche Barlolámača)

UsporiadateľArta

Popis
Pozývame Vás na ďalšiu cykloprehliadku po piešťanskej architektúre, ktorú povedú architektky Eva Rohoňová a Lívia Gažová. Už tradične sa stretneme o 14:00 pred sochou Barlolamača v sobotu 30.9.2023. Podujatie sa koná ako súčasť česko-slovenskej akcie Den architektury. Presúvať sa budeme na bicykloch!
Tento ročník Dňa architektúry sa venuje špeciálne konštrukciám a my si niektoré zaujímavé prezrieme. Poďte s nami objavovať doslova napínavý svet konštrukcií, pretože za každou dobrou architektúrou musíme hľadať aj dobrého statika.
Tentokrát preskúmame nezvyčajnú konštrukciu liečebného domu Irma, ktorej kupola spočíva na dubových koloch. Spolu s architektom Marekom Šanddrikom sa pozrieme aj na (re)konštrukcie evanjelického kostola na začiatku Štefánikovej ulice, ktorý prechádza obnovou. S architektom Martinom Bišťanom sa zastavíme aj pri modernom kostole sv. Cyrila a Metoda na Nitrianskej. Poslednou zastávkou bude nedávno obnovená časť mlynu Marianna, kde si pozrieme masívne drevené konštrukcie tejto industriálnej pamiatky.


Top