Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2012

obrázok
V sobotu 2.júna 2012 Kúpele Piešťany, a.s. v spolupráci s mestom Piešťany po dvadsiatyprvýkrát slávnostne otvorili letnú kúpeľnú sezónu. Významné podujatie prilákalo mohých domácich i zahraničných návštevníkov.

Generálny riaditeľ Kúpeľov Piešťany Klaus Pilz spolu s primátorom mesta Remom Cicuttom privítali prezidenta SR Ivana Gašparoviča a ďalších významných hostí v priestoroch hotela Thermia Palace, ktorý tento rok oslavuje 100 rokov.

Spoločne sa presunuli do pavilónu Harmony, kde katolícky a evanjelický kňaz požehnali kúpeľné pramene. Tento tradičný rituál má pomôcť udržať jedinečnú liečivú silu termálnych prameňov, vďaka ktorej už desiatky rokov pomáhajú upevňovať zdravie ľuďom z celého sveta. Nasledoval pestrý sprievod mestom vedený historickými automobilmi. Tie sa verejnosti predstavia aj na tradičnej rally veteránov „Piešťanské Zlaté stuhy“ od 7. do 10. júna so štartom na Kúpeľnom ostrove.

Všetci hostia sa stretli aj na slávnostnej recepcii, ktorú zorganizovali Kúpele Piešťany, a.s. v priestoroch kúpeľného domu Balnea Palace.

21. ročník Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny pokračuje kultúrnym programom do neskorých večerných hodín. Spestrí ho Medzinárodná výstava výtvarného umenia MOSTY 2012, skupina VIDIEK, IMT SMILE, či ľudová hudobná skupina FIDLIKANTI. Otvorením letnej kúpeľnej sezóny kúpele vítajú všetkých domácich aj zahraničných návštevníkov, ktorí chcú využiť tradičnú liečebnú starostlivosť kúpeľov preslávenú už dve storočia ako na Slovensku, tak aj v zahraničí.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany patria viac ako 200 rokov k popredným európskym kúpeľom v liečbe reumatizmu, rehabilitácii pohybového aparátu a nervového systému. Využívajú pritom prírodné zdroje - unikátne liečivé sírne bahno a termálnu minerálnu vodu. Prostredníctvom špecializovaných liečebných postupov sa znižujú zápaly v kĺboch a obnovuje sa ich pohyblivosť. Posilňuje sa imunitný systém, regenerujú sa poškodené chrupavky a spomaľuje sa degeneratívny proces kĺbov. Špecializovaní a skúsení lekári zostavia program liečby pre každého hosťa individuálne.
Autor: Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a. s. Dátum: 11. 06. 2012

Top