57. Piešťanský festival

obrázok
Slávnostné fanfáry, operné zbory a predohry. To všetko ponúkol otvárací koncert 57. ročníka Piešťanského festivalu. Piešťanský festival má za sebou dlhú históriu a v rámci programov jednotlivých ročníkov sa v ňom predstavili desiatky umelcov a osobností svetového mena vážnej hudby. "Sme veľmi radi, že sa nášho festivalu už pravidelne zúčastňuje Slovenská filharmónia a tento rok aj Slovenský filharmonický zbor," skonštatovala riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová. Slovenská filharmónia spoločne so zborom ponúkli zaplnenému hľadisku Domu umenia diela Georgesa Bizeta, Giuseppe Verdiho, Antonína Dvořáka či Bedřicha Smetanu.

Program 57. ročníka Piešťanského festivalu trval až do 19. júla. Počas jedného mesiaca bol pre všetkých milovníkov umenia pripravený pestrý program. Predstavilo sa v ňom zoskupenie La Gioia, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Violin orchester Bratislava Eugena Botoša, Balet Slovenského národného divadla, SĽUK, Siam Sinfonietta Bangkok, Spevácky zbor a orchester umeleckého súboru Lúčnica, Dáša Libiaková a swing trio.

Záver 57. ročníka Piešťanského festivalu patril už tradične galavečeru Majstrovských speváckych kurzov Petra Dvorského. Svoj talent tu predviedlo 19 operných spevákov.Umeleckým garantom celého projektu je Peter Dvorský, ktorý je nielen umeleckým riaditeľom kurzov, ale v rámci nich sa pedagogicky podieľa na výchove nových speváckych talentov. Odborným garantom je jedna z najvýznamnejších slovenských vokálnych pedagogičiek profesorka Zlatica Livorová, ktorá sa tejto práci venuje 40 rokov na VŠMU. "Z osemdesiat prihlášok, ktoré k nám prišli sme vybrali naozaj len tých najlepších, museli prejsť silným výberovým sitom," uviedol jeden z hlavných organizátorov kurzov - Jaromír Okša. Tento rok svojim výkonom všetkých prekvapila Hyunjung Yoon z Južnej Kórey. Predniesla áriu Adely z operety Johanna Straussa mladšieho, Netopier.
Autor: Mesto Piešťany Dátum: 18. 06. 2012

Súvisiace akcie


Top