Mladý hasič a zachranár

obrázok
V Stredu 21. Septembra v dopoludňajších hodinách sa konalo v Piešťanoch v Sade A. Kmeťa zaujímavé podujatie venované deťom pod názvom Mladý hasič záchranár.
Hlavným organizátorom akcie bola Mestská knižnica mesta Piešťany a realizovaná bola s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. Na programe sa podieľalo Okresné riaditeľstvo HaZZ v Piešťanoch a Dobrovoľné hasičské zbory z Drahoviec, Rakovíc a Moravian nad Váhom.

Súčasťou programu pre deti bola prednáška o tom ako sa hasilo v minulosti a ako sa hasí dnes, ktorá bola spojená s prezentáciou historickej aj súčasnej hasičskej techniky. Na programe bola aj branno - športová súťaž a výstava výtvarných prác detí spojená s vedomostným kvízom pod názvom ISKRA, POSOL PLAMEŇA.

Podujatia akým bolo aj Mladý hasič záchranár v Piešťanoch približujú deťom prácu hasičov a vytvárajú u detí pozitívny vzťah k tejto profesii. Akcia ako bola táto hravým a zaujímavým spôsobom formou ukážok, kvízov, súťaží a hier učí deti základy požiarnej prevencie a preto majú veľký význam pri výchove a vzdelávaní detí.
Autor: Pavol Varačka Dátum: 22. 09. 2011

Top