Organové dni v Piešťanoch pokračujú

Organové dni v Piešťanoch pokračujú ďalším zo série koncertov. V Dome umenia je pre vás v pondelok 26. augusta 2019 o 19.00 h pripravené vystúpenie dvojice Vladimír Kopec (organ) a Tibor Ďuriak (trúbka). V rámci koncertu zaznejú diela velikánov ako Tomaso Albinoni, Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Louis Vierne či Antonio Vivaldi.

Vladimír Kopec vyštudoval Hudobnú pedagogiku na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, organ študoval u prof. Ivana Sokola a Dr. Stanislava Šurina. V rokoch 2008 - 2010 študoval Organovú hru a Kompozíciu na Konzervatóriu sv. Cecílie v Ríme u prof. Jiriho Leciana, ktoré absolvoval s vynikajúcim prospechom. Počas štúdií v Ríme pôsobil ako organista Zboru vikariátu mesta Vatikán a ako príležitostný organista v Bazilike svätého Petra počas generálnych audiencií pápeža Benedikta XVI. V súčasnosti je organistom v Katedrále - Bazilike sv. Emerama v Nitre. Ako interpret organového umenia pravidelne účinkuje na medzinárodných organových festivaloch na Slovensku i v zahraničí, najmä v Taliansku.

Tibor Ďuriak je absolventom Žilinského konzervatória a VŠMU v Bratislave v Hre na trúbke v triede Rastislava Suchana, kde počas štúdia aktívne absolvoval kurzy pod vedením Guya Touvrona a Gábora Tarkoviho. Od roku 2010 pôsobí ako orchestrálny hráč HUDBY MV SR a v súčasnosti je členom orchestra SND. Ako orchestrálny hráč spolupracuje s poprednými hudobnými telesami na Slovensku, ako napr. Slovenska filharmónia, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Capella Istropolitana, Viva musica orchester, Sinfonietta Bratislava, Komorný orchester ZOE, Donau Philharmonie Wien, Bratislava Hot Serenaders, Fats Jazz Band, CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica a mnoho ďalších.

Top