Zajtra bude

Veranstaltungsart
Ausstellung

Datum und Uhrzeit der Unternehmen und Veranstaltungplatz
09. 09. 2020 - 10. 10. 2020 | Arta Piešťany

VeranstalterArta Piešťany

Beschreibung
Výstava ‘Zajtra bude’ je pokračovaním aktivít umeleckého projektu, ktorý vznikol minulý rok ako otvorená a fluentná platforma pre umenie a jeho hraničné polohy v priestoroch budovy ARTA na Kollárovej ulici v Piešťanoch.

Celý názov projektu ‘Dnes je. Zajtra bude’ je odvodený z tabuľky nájdenej po bývalých nájomcoch objektu, ktorý v priebehu histórie menil kontext svojho fungovania. Projekt má ambíciu reflektovať koncept práce v nezriadenom kultúrnom prostredí. Pracuje vždy s konkrétnym stavom, v ktorom sa súčasná ARTA nachádza. Tá sa postupne mení z pôvodnej cukrárenskej továrne ARTA na kultúrno-kreatívne centrum.

Tohtoročná výstava tematicky rozvíja viac vrstiev umeleckého projektu. Skúma históriu miesta a predznamenáva budúce smerovanie vznikajúcej ARTY, ktorá tento rok po schválení prenájmu objektu od TTSK dostala pre svoj vznik oficiálne zelenú. Kurátorský výber výtvarných diel umelcov zodpovedá téme pracovania s nájdeným predmetom, situáciou premeny a následnou dematerializáciou.

Zastúpení umelci:
Cyril Blažo, Martin Kochan, Roman Gajdoš, Jana Kapelová, Michal Moravčík, Stano Masár, Július Koller, Ema Lančaričová, Pavol Prekop

Kurátorka:
Linda Blahová

Otvorenie výstavy / Vernisáž: 9. 9. o 18:00

Komentovaná prehliadka: 12. 9. o 14:00

Voľná prehliadka prístupná: 12. 9. 16:30 – 20:00

Trvanie výstavy: 9. 9. - 10. 10. 2020

Svoj čas návštevy odporúčame ohlásiť vopred mailom na dnesje.zajtrabude@gmail.com.

Výstava je verejnosti prístupná počas trvania filmového festivalu Cinematik.
Podujatie je zahrnuté v programe Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020.


Top