Family run

Veranstaltungsart
Lauf, für Kinder, Andere

Datum und Uhrzeit der Unternehmen und Veranstaltungplatz
01. 12. 2020 - 31. 12. 2020 | HS Centrum

VeranstalterHappy Move

Beschreibung
Prvým decembrom sa spustil druhý ročník projektu Family Run, ktorý zastrešuje občianske združenie HappyMove. Počas celého decembra si môžete so svojou rodinou zabehnúť trasu od HS centra k pivovaru Žiwell a späť. Účasťou tak prostredníctvom športu podporíte zdravie, utužíte rodinné vzťahy, a naviac môžete v predvianočnom období dobrovoľným príspevkom podporiť liečbu zdravotne znevýhodnenej Dominiky. Štvorročné dievčatko z Piešťan sa narodilo s raritným genetickým syndrómom a má viacero zdravotných problémov.

Účastníci sa kedykoľvek počas decembra môžu zapísať do knihy s registráciou, ktorú nájdu v priestoroch baru HS Centra. Ak sa chcú zapojiť do tomboly o vecné ceny, počas behu stačí vytvoriť rodinné foto a poslať ho na email info@happymove.sk. Tí, ktorí pošlú aj údaje o behu z ich bežeckej aplikácie, budú zaradení do súťaže o najrýchlejšiu rodinku. Každý registrovaný získa malý darček už pri zápise v HS Centre. „V minulom roku sme spravili jednodňovú akciu a prišlo desiatok rodín. Atmosféra bola fantastická. Teraz sme sa rozhodli pre tento netradičný formát, keďže žijeme v netradičnej dobe. Chceme, aby bol pohyb a šport súčasťou každej rodiny. Aj touto cestou si môžu ľudia posilniť imunitu a zdravie. Navyše rodičia, ktorí sú vzorom pre svoje deti, im týmto spôsobom ukážu správny smer,“ povedal o akcii organizátor Andrej Krištof, ktorý by rád rozbehal celé mesto. „Verím, že sa zapoja aj športové kluby a ich hráči, aby sme ukázali, že vieme byť v rámci mesta jednotní a že žijeme športom,“ vyzýva všetky športové kluby v Piešťanoch. Mottom rodinnej akcie Family Run je „Pohyb s úsmevom“. „Ako organizátor budem veľmi rád, ak sa s nami pozdieľate nielen spoločnou fotkou, ale aj osobnými dojmami a zážitkami z behu,“ dodáva Andrej Krištof, ktorý zároveň pozýva aj tých, ktorí sú pre koronakrízu odlúčení od svojej rodiny. „Prídite so svojimi priateľmi, alebo si zabehnite túto trasu symbolicky, napríklad pre Dominiku“, uzatvára.
Dominika sa narodila sa vo februári 2016, s dĺžkou 39cm a hmotnosťou 1660g v 36. týždni, i keď tehotenstvo bolo bez problémov. Pre nevyvinuté obe predlaktia, chýbajúce prsty a typické črty tváre, nízku pôrodnú hmotnosť jej diagnostikovali genetický syndróm Cornelia de Lange. Dominika má spomalený rast. Je však šťastné a usmiate dieťa, ktoré má chuť do života. Pred minuloročnými Vianocami sa naučila chodiť a stále sa v nej zlepšuje. Rodičia i učitelia v špeciálnej škôlke sa zameriavajú na komunikáciu, v ktorej jej pomáhajú logopédi i rôzne druhy animoterapií (canisterapia, delfinoterapia, hipoterapia). Prispieť jej môžete i Vy prispením do pokladničky pri registrácii na Family Run alebo zaslaním finančného daru priamo na jej účet: SK1883300000002001882374


Top