Čarovná flauta (W. A. Mozart) - priamy prenos z MET Opera New York

Figur

Veranstaltungsart
Oper

Datum und Uhrzeit der Unternehmen und Veranstaltungplatz
03. 06. 2023 o 18.55 h Dom umenia Piešťany

VeranstalterDom umenia Piešťany

Beschreibung
Live HD prenos z Metropolitnej opery New York.

Wolfgang Amadeus MOZART - ČAROVNÁ FLAUTA
Emanuel Schikaneder, libreto
Nathalie Stutzmann, dirigentka
Orchester, zbor a balet MET New York
Erin Morley, Pamina / Lawrence Brownlee, Tamino / Kathryn Lewek, Kráľovná noci / Stephen Milling, Sarastro / Thomas Oliemans, Papageno

Priamy prenos z Metropolitnej opery v New Yorku, ktorá uvádza novú inscenáciu jednej z najslávnejších a najobľúbenejších opier hudobnej histórie, Čarovná flauta od Wolfganga Amadea Mozarta. Od jej premiéry v roku 1791 vo Viedni uplynulo už 232 rokov, počas ktorých toto dielo zaznelo na scénach celého sveta a dodnes patrí aj k najhranejším titulom. Novú inscenáciu pripravil anglický režisér Simon McBurney, ktorý ňou debutuje na scéne MET. Zaujímavosťou predstavenia je vyššie posadený a dobre viditeľný orchester, ktorého prostredníctvom umožňuje dirigentka Nathalie Stutzmann zaujímavú interakciu telesa nielen so sólistami, ale aj s publikom. Inscenácia má bohatú scénickú výpravu, zahrňujúcu projekcie, zvukové efekty a akrobaciu. Medzinárodne etablovaní vokálni sólisti Erin Morley, Lawrence Brownlee, Thomas Oliemans, či Stephen Milling sú zárukou špičkovej interpretácie náročných partov Mozartovej hudby. Operné predstavenie je prenášané do kín celého sveta v rámci projektu MET live in HD. Dom umenia Piešťany je v súčasnosti jediným kinom na Slovensku, ktoré má oficiálnu licenciu umožňujúcu prenosy týchto prestížnych predstavení.

3 hodiny 10 minút (jedna prestávka), v nemeckom jazyku s anglickými a slovenskými titulkami.

Vstupné: 12,- € / zľavnené vstupné 6,- €

Predaj vstupeniek v pokladni Domu umenia v pondelok – piatok 14.00 – 17.00 a hodinu pred podujatím, telefón: 033/24 58 001 alebo 033/24 58 100 a cez www.ticketportal.sk.


Top