Detail oznamu - Piešťanské informačné centrum



Piešťanský slávik 2019

V sobotu 5. októbra 2019 sa o 18.00 h vo Veľkej sále Kúpeľnej dvorany uskutoční finálový večer speváckej súťaže populárnych piesní pre deti od 7 do 17 rokov Piešťanský slávik 2019 s hudobnou skupinou Coverage.

Podujatie Piešťanský Slávik je o príležitosti dať mladým spevákom možnosť vyskúšať si, aké to je stáť na pódiu s mikrofónom, mať pred sebou obecenstvo a za sebou skutočnú živú hudobnú skupinu.Takáto podpora talentov tejto vekovej kategórie aj pri rozhodovaní, či budú pokračovať v štúdiu na konzervatóriách, či umeleckých školách a zároveň obyvateľom a návštevníkom mesta Piešťany má za účel predstaviť talentované deti aj z tejto oblasti kultúry. Pôvodný zámer, že podujatie bude len regionálneho charakteru, organizátori pozmenili, nakoľko sa prihlásili aj deti z iných miest a bolo im umožnené, aby sa súťaže zúčastnili.

Súťaž iniciovala jazzová speváčka Dáša Libiaková v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom Piešťany a Komunitným centrom Apolin.

Predstavia sa súťažiaci: Chiara Penacchiniová (Piešťany), David Jakubkovič (Hlohovec), Laura Pospíšilová (Bratislava), Miroslava Kazdová (Vrbové), Viktória Parčiová (Myjava), Simonka Kurtišová (Piešťany), Alica Urcikánová (Hlohovec).