Archeo - Sky 2020 - vernisáž výstavy Veroniky Šmírovej

obrázok

Typ podujatia
vernisáž

Dátum, čas a miesto konania
12. 10. 2021 o 16.00 h Elektrárňa Piešťany

UsporiadateľElektrárňa Piešťany

SpoluusporiadateľMestské kultúrne stredisko mesta Piešťany

Popis
V rámci 15. ročníka medzinárodného filmového festivalu ASTROFILM Vás pozývame na interaktívnu vernisáž výstavy s názvom Archeo - Sky 2020.

Interktívna inštalácia Veroniky Šmírovej sa pohybuje na rozhraní vedy (astrofyziky) a vizuálneho umenia. Dielo pracuje so zberom a digitálnym vyhodnotením dát, ktoré sú získavané a pravidlene obnovované z družíc NASA. Tieto dáta obsahujú informácie o vesmírnom počasí, konkrétne o vesmírnych hmlovinách. Získané informácie sú následne spracované počítačovým programom, ktorý vygeneruje ich vizuálnu podobu. Výsledkom sú dve projekcie. Jedna smerovaná na podlahu Elektrárne zobrazuje farebné hmloviny. Druhá, smerovaná na strop priestoru je zas vizualizáciou hviezdnej konštelácie. Dielo pracuje s prítomnosťou diváka a trackuje ho v reálnom čase.
*(Vstup do inštalácie je vhodný max. pre 2 - 3 osoby naraz).

VERONIKA ŠMÍROVÁ je aktuálne doktorandkou AU (Akadémií Umení) v Banskej Bystrici, kde v tomto roku absolvovala v ateliéri Digitálne média. Vo svojej tvorbe vytvára rôzne interaktívne, svetelné inštalácie a priestorové objekty, ktoré pracujú s prítomnosťou diváka a reagujú na priestor. V jej portfóliu majú svoje zastúpenie rôzne projekcie, animácie a experimentálne videá.
V roku 2017 absolvovala študijný pobyt na - Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki,v Ateliéri Intermédií (Wydział Intermediów).

Organizuje:
Elektrárňa Piešťany v spolupráci s MsKS Piešťany ako sprievodné podujatie 15. ročníka ASTROFILMU.


Top