Po stopách okolia Výtokov

Typ podujatia
vychádzka, cyklistika

Dátum, čas a miesto konania
25. 06. 2022 o 09.00 h (Výtoky, záver Moravanskej doliny za Striebornicou, Hubina)

UsporiadateľKST Tesla Piešťany

Popis
Plulíkov peší okruh so štartom a cieľom v RZ Výtoky pre pešiu turistiku i severskú chôdzu (Nordic Walking) meria cca 6 km s prevýšením 330 m a vedie prírodnými zaujímavosťami pohoria. Po štarte je vedená po zeleno značenom turistickom chodníku nahor cez prírodné pamiatky Veľkej a Malej dolnosokolskej jaskyne, cez pietne miesto Vlada Plulíka, kde si uctíme jeho pamiatku minutou ticha a pokračujeme cez Krahulčie vrchy ďalej spolu s červeno značeným turistickým chodníkom, z ktorého v sedle Gajda odbočíme okolo prírodnej pamiatky Visiace skaly a vlastným značením sa dostaneme na Trhovičnú lúku. Odtiaľ späť po zeleno značenom náučnom chodníku stále klesáme dole do cieľa v rekreačnom zariadení Výtoky.

Plulíkova cyklotrasa s individuálnym štartom v Piešťanoch pre horských cykloturistov je cieľovou jazdou, ktorá meria cca 20 km a vedie horskými cestami a chodníkmi pohoria. Prídeme na začiatok žlto značenej cyklotrasy za Krajinským mostom a po nej stúpaním okolo Bacchus vily až na hrebeň, kde pokračuje do sedla Havran, krížom cez hlavnú cestu Piešťany - Topolčany a červenou cyklotrasou pokračuje po hrebeni pohodlnou trasou s prevažne menšími prevýšeniami cez Plešiny a Striebornicu na Krahulčie vrchy.

Tu sa zastavíme a v organizátormi stráženom bicyklovom depe (od 10,00 do 15,00 hod.) odložíme bicykel a pešo po zeleno značenom turistickom chodníku (cca 100 m) sa dostaneme k pietnemu miestu Vlada Plulika, kde si minutou ticha uctíme jeho pamiatku, vrátime sa pešo do depa pre bicykel a pokračujeme v jazde až pod sedlo Gajda-Trhovičná lúka, kde odbočíme z hrebeňa doľava na žlto značenú cyklotrasu, chodníkom, neskôr poľnou cestou, zjazdom a zákrutami klesáme až do cieľa v rekreačnom zariadení Výtoky.


Top