Milan Herényi: Život v pohybe - obrazy

obrázok

Typ podujatia
výstava

Dátum, čas a miesto konania
03. 05. 2019 - 26. 05. 2019 | Dom umenia Piešťany

UsporiadateľDom umenia Piešťany

Popis
Akademický maliar Milan Herényi
Výtvarník – maliar, grafik, ilustrátor sa narodil v rodine baletných majstrov SND pani Gusty Starostovej Herényiovej a Milana Herényiho st. Prostredie v ktorom vyrastal a pohybuje sa takmer celý život je presiaknuté divadelnou atmosférou. Nie je preto náhoda, že práve tematika divadla sa stala v jeho tvorbe dominantnou.
Autor absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v roku 1982 na oddelení grafiky a ilustrácie pod vedením profesora Oresta Dubaya. Počas rokov jeho tvorby vystavoval od roku 1987 až do dnešných dní na rôznych výstavách doma i zahraničí.
Námety jeho olejomalieb a pastelov čerpajú zo scény zákulisia klaunov, hudobníkov, cirkusantov, osobitne – baletiek, tanečníkov a komediantov. Ide tu o akúsi manéž plnú zábavných figúrok, ktoré však skrývajú v sebe smutno-smiešne osudy, akýsi vnútorný a vonkajší cirkus žitia.
V jeho často ironických maľbách sú aj symboly smrti – kosa, kostra či lebka. Náš život je kokteil radosti aj smútku, úspechov aj sklamaní, moci intríg, lásky aj bolesti. Taký je však aj život v lesku slávy, v žiari reflektorov divadelného javiska a v jeho zákulisí.
Výstava ŽIVOT V POHYBE – obrazy akademického maliara Milana Herényiho, odzrkadľuje kus štylizovaného divadelného života, ale aj drsnej pravdy v jeho zákulisí.


Top