Túlavá knižnica

obrázok
Sme radi, že aj napriek sťaženým podmienkam, zapríčineným súčasnou situáciou, sa nám podarilo zorganizovať podujatia a výstavy pod spoločným názvom projektu Túlavá knižnica.
V rámci Túlavej knižnice sme zrealizovali dvanásť podujatí, z toho 2 výstavy.
Podujatia sa okrem priestorov knižnice konali na rôznych miestach v Piešťanoch.
Našu knižnicu navštívilo Teátro Neline s divadelným predstavením podľa Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Naši detskí návštevníci preskúmali počas dňa na komentovaných prehliadkach všetky výstavy ktoré skrášľujú knižnicu. Dopoludnie sme spríjemnili deťom z Centra pre deti a rodiny v Piešťanoch literárno-výtvarným workshopom. Divadelné predstavenia, scénické čítania, besedy či workshopy si užili deti vo viacerých piešťanských škôlkach. Dokonca aj kúpeľní hostia zažili na literárno-výtvarnom workshope atmosféru našej Túlavej knižnice. Popoludnie plné zábavy sme zavŕšili komentovanou prehliadkou novootvorenej výstavy s názvom Medový šlabikár v Piešťanskom informačnom centre spolu s workshopom, ktorý si užili nielen deti ale i dospelí.
Výstavy si zase prezreli turisti, ale i domáci, prechádzajúci po sklenom moste. V priestoroch pitného pavilónu sa nachádzala výstava zbierkových predmetov zo zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera a vo vonkajších priestoroch priťahovali pozornosť okoloidúcich farebné ilustrácie známej slovenskej ilustrátorky Martiny Matlovičovej z knihy Mačky letia do Kanady.
Ďakujem všetkým účinkujúcim a návštevníkom, že i napriek horúcemu počasiu strávili deň s našou knižnicou.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Stretnúť knihu každý deň VIII.
Dátum: 09. 07. 2021

Top