Grape Festival 2018

obrázok
Multižánrový hudobný Grape Festival, ktorý sa od roku 2010 koná každoročne v polovici augusta na piešťanskom letisku, sa počas relatívne pár rokov svojej existencie veľmi rýchlo zaradil medzi špičku na slovenskej festivalovej scéne. Počas víkendu 10. – 11. augusta 2018 sa festival konal už po deviaty krát a organizátorom opäť všetko vyšlo na výbornú. O veľkej popularite Grape Festivalu svedčí aj fakt, že podujatie bolo už v predstihu opäť úplne vypredané.

Návštevníci si počas dvoch víkendových dní užili nielen tony skvelej hudby, ale aj množstvo sprievodných atrakcií a stánkov s rôznymi zaujímavosťami. Na line-upe 9. ročníka festivalu nechýbali hviezdy svetových mien, k akým nepochybne patria Alt-J (uk), Kodaline (ie), Nick Murphy fka Chet Faker (au), Wilkinson live (uk), Oh Wonder (uk), Modeselektor dj set (de), Lamb (uk), Noisia dj set (nl), Jungle (uk), Wolf Alice (uk), Dirtyphonics (fr), Charlotte de Witte (be), Seasick Steve (us), Sevdaliza (ir/nl), San Holo (nl), Superorganism (int), Warhaus (bl), DZ Deathrays (au), Astroid Boys (uk), Yungblud (uk) a množstvo ďalších.

Špecialitou Grape Festivalu je aj nepísaný dress code, ktorému tentokrát dominovala téma „kúpele“. Niektorí návštevníci to poňali naozaj svedomito, a tak sa bolo aj po módnej stránke na čo pozerať. Festival sa do Piešťan vráti opäť o rok a už teraz sa možno tešiť na ďalšie novinky, ktoré určite prinesie.
Autor: Piešťanské informačné centrum Dátum: 20. 08. 2018

Top