Turistické služby

Služby / Turistické služby


Piešťanské informačné centrum

Piešťanské informačné centrum (PIC) poskytuje svoje služby od 2. júla 2021 v nových priestoroch na Kolonádovom moste na adrese Sad Andreja Kmeťa č.1783/72. Kolonádový most je architektonickým dielom slovenského architekta Emila Beluša a patrí k najdlhším krytým mostom na Slovensku. Od r. 1987 je národnou kultúrnou do pamiatkou.

Otváracie hodiny Piešťanského informačného centra sú v utorok - piatok od 10.00 hod do 18.00 h, v sobotu a nedeľu od 11.00 do 17.00 h. V pondelok je PIC zatvorené.

Poskytuje občanom, návštevníkom mesta a kúpeľným hosťom komplexný servis formou turistických a občianskych informácií. Informuje o meste, tipoch na výlety, trávení voľného času, dopravných spojoch, kultúrno - spoločenských, ako aj športových podujatiach organizovaných na území mesta. V prípade záujmu sprostredkováva ubytovanie a sprievodcovské služby. Zabezpečuje predaj darčekových a upomienkových predmetov, suvenírov, pohľadníc a vstupeniek na vybrané podujatia.

Súčasťou Piešťanského informačného centra je aj historický pitný pavilón, kde sú prezentované repliky vystavovaných historických plagátov kúpeľov Piešťany z konca 19. a prvej tretiny 20. storočia. Kúpeľnú atmosféru a liečbu návštevníkom priblížia vystavené zbierkové predmety zo zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera - barle, fľaše na piešťanskú termálnu vodu, ktorá sa v minulosti podávala aj ako stolová voda, pamiatkové poháre s kúpeľnými motívmi, pitné poháre a suveníry z prvej polovice 20. storočia. Do 2. júla 2021 sa PIC nachádzalo v časti pešej zóny na Pribinovej ulici č. 2 odkiaľ vykonávalo všetky potrebné informačné aktivity pre širokú verejnosť. V týchto priestoroch sa od 2. júla 2021 budú realizovať rôzne výstavné podujatia.


Turistické informačné centrum a cestovná kancelária IVCO Travel

IVCO Travel sídli v centre Piešťan na Nálepkovej ulici. Poskytuje informácie o ubytovaní, stravovaní, podujatiach v Piešťanoch a okolí. Predáva slovenské a zahraničné noviny, časopisy a suveníry. Prevádzkuje požičovňu bicyklov. Ponúka rôzne výlety, cyklovýlety, poznávacie zájazdy okolo Slovenska sprevádzané lektorom. Zabezpečuje dopravu minibusmi a transfery, sprostredkúva sprievodcovské služby. Bližšie informácie na internetovej stránke www.ivcotravel.com.


Top