Bažant Kinematograf mieri opäť do Piešťan

Aj tieto letné prázdniny sa môžu diváci na celom Slovensku tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina, ktoré príde na kolesách priamo k nim. Od 1. júla 2018 sa vydávajú na cestu po Slovensku filmové autobusy Bažant Kinematograf a tradične s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov navštívia spolu 29 miest. A to už po šestnásty raz a neobídu ani mesto Piešťany.

Filmové zážitky pod holým nebom sa uskutočnia v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku v dňoch od 6. až 10. júla 2018 a premietanie sa začína o 21.30 h. Počas piatich večerov organizátori predstavia 5 snímok. Ide o filmy Prezident Blaník, Čiara, Po strništi bos, Otcova volga a posledným filmom bude Backstage. V programe tiež nebudú chýbať krátke predfilmy. Podrobné informácie nájdete tu.

Bažant Kinematograf za doterajších 15 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 700 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 16. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Foto: Martin Palkovič / www.zpiestan.sk

Top