Blíži sa Eurotour 2018

Od 13. novembra 2018 sa KSC Fontána stane dejiskom 14. ročníka medzinárodnej filmovej prehliadky dokumentárnych a hraných filmov o cestovaní, krajine a človeku Eurotour Piešťany 2018.

Festival slávnostne otvoria v utorok 13. novembra o 17.00 h. Richard Konkolski, legenda československého jachtingu, sa stretne s priateľmi Jaroslavom Korytářom a Igorom Čechom, ktorých spája spoločná záľuba v cestovaní a jachtingu. Na začiatku spoločnej prezentácie sa bude premietať polhodinový dokumentárny film Námorník na suchu, ktorý bol natočený v roku 1991 v americkom Newporte a je prierezom Richardovho jachtárskeho života.

V stredu ráno začne program premietaním pre školy, v rámci ktorého žiaci uvidia nový dokumentárny film režiséra Pavla Barabáša s názvom Tieň jaguára. Popoludní sa návštevníci môžu tešiť na film Život v oblakoch z dielne Erika Baláža, pred ktorým budú uvedené dva krátke filmy Tajomné Karpaty a Miznúci svet hlucháňa. Nasledovať budú súťažné filmy MOMENT 2018 a obrazová prezentácia fotografa Vojtecha Hanka s názvom Kamčatka - raj ešte existuje o jeho putovaní po Kamčatke zo severu na juh. Večer bude mať možnosť vidieť nový film Pavla Barabáša Tieň jaguára aj verejnosť.

Vo štvrtok popoludní sa bude premietať francúzsko-nemecko-americký film Cesta času od režiséra Terrence Malicka. Neskôr bude témou človek a životné prostredie - návštevníci uvidia film Ľudovíta Hanáka Voda čistá ako krištáľ o oblasti ojedinelého biotopu Slovenska - Žitného ostrova. Po ňom bude nasledovať islandská komediálna dráma Pod jedným stromom. Večer už bude patriť slávnostnému záveru filmovej prehliadky, vyhodnoteniu súťaže MOMENT o Cenu primátora mesta a Cenu divákov a premietaniu ukážok z víťazných filmov. A na samotný záver pocestujú diváci do neznámej civilizácie spolu s dobrodružným filmom Jamesa Graya Stratené mesto Z.

Súčasťou tohto jedinečného podujatia budú aj sprievodné výstavy, a to výstava fotografií Richarda Konkolskieho, Jaroslava Korytářa a Igora Čecha s názvom Z našich ciest, ako aj výstava fotografií členov Piešťanského fotoklubu nazvaná Partnerské mestá očami Piešťanského fotoklubu.

Na všetky programy a projekcie prehliadky je vstup voľný. Nenechajte si ujsť toto skvelé podujatie!

Kompletný <media 30701 _blank external-link-new-window "Opens external link in new window">program nájdete tu</media>.

Top