Piešťany Street Art Festival 2017

V sobotu 5. augusta 2017 sa v Piešťanoch uskutoční druhý ročník podujatia Piešťany Street Art Festival - Deň pouličného umenia v centre Piešťan. Umelcom bude patriť Námestie Slobody, Kolonádový most a aj pešia zóna.

Pouličné umenie, tzv. busking, predstavuje rôzne formy umenia. Zahŕňa hudbu, maľovanie, živé sochy alebo artistov a je spojené s dobrovoľnými príspevkami od zúčastnených. V rámci oficiálneho programu Piešťany Street Art Festival sa predstavia aj hudobní interpreti a kapely Juju Planet Dub, Groove Inferno, Druhá edícia, Jazzero, Duba a Buka, Noel McCarthy & Happy Boys, Graeme Mark Donaldson, Luke Mizmor, Romanika, Standard & Komrades, Hanzík, Ján Hurtík & Bufet, Tomáš Gregor a Mustage.

Súčasťou akcie je aj sprievodný program, ktorý zahŕňa maľovanie obrazov, maľovanie na tvár, pouličné farebné čarovanie na plátno, graffiti na starom plote okolo hotela Slovan a ukážky remeselných prác. Okrem toho bude centrum mesta slúžiť pre okoloidúcich buskerov. Podujatie je pre záujemcov zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa line-up festivalu presúva do klubu Žiwell.


Foto: FB Emerald Music House

Top