Slovenský pohár opäť v Piešťanoch

Obhája Čajky trofej v domácom prostredí?

Piešťanské Čajky budú obhajovať víťazstvo v Slovenskom pohári na domácej palubovke. Klub z kúpeľného mesta dostal opäť možnosť organizovať turnaj Slovenského pohára, ktorý sa uskutoční v dňoch 19. - 21. januára 2018 v Diplomat aréne.

Na začiatku roka 2018 čaká ženskú najvyššiu basketbalovú súťaž boj o prvú trofej sezóny - Slovenský pohár. Obhajovať trofej budú Piešťanské Čajky vo svojom domovskom stánku Diplomat aréne. O pridelení práva organizácie finálového turnaja Slovenského pohára na začiatku decembra Výkonný výbor Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA). "Výber organizátorov prebehol nasledovne, Hracia komisia vypísala výberové konanie na organizáciu Slovenských pohárov v basketbale, na ktoré sa následne hlásili záujemcovia. Výkonný výbor na svojom zasadnutí napokon rozhodol, že ženská časť sa odohrá v Piešťanoch a mužská v Košiciach. Pre tieto mestá sme sa rozhodli najmä z dôvodu výborných organizačných tímov, dobrých hál a veľkého záujmu o basketbal v oboch mestách," ozrejmil voľbu dejísk generálny sekretár Ľubomír Ryšavý.

Piešťanské Čajky zažili v sezóne 2016/2017 svoj najvýraznejší klubový úspech. Vo svojom domovskom stánku ukončili hegemóniu Good Angels Košice, keď ich vo finálovom súboji Slovenského pohára zdolali 59:53. (https://www.youtube.com/watch?v=omel9g3Ff48&t=1s)

"V predchádzajúcom roku sme Slovenský pohár vyhrali, boli sme vo veľmi dobrom prostredí. Chceme našim piešťanským fanúšikom dopriať opäť túto možnosť, aby zažili Slovenský pohár a tiež nám výhodu domáceho prostredia," uviedla generálna manažérka Piešťan Bronislava Borovičková, ktorú doplnil športový manažér Tomáš Horký. "Keďže sme sa o organizáciu Slovenského pohára uchádzali, ako jediní Slovenská basketbalová asociácia nám túto príležitosť opäť pridelila. Veľmi nás teší, že budeme môcť obhajovať minuloročný triumf v Diplomat aréne, bude to však nesmierne náročné. Sme radi, že sa nám do Piešťan podarilo dostať ďalšie basketbalové podujatie a veríme, že si fanúšikovia tento predĺžený víkend užijú. Pomaličky začíname s organizačnými prípravami a o aktualitách budeme priebežne informovať."

Slovenský pohár v basketbale žien, 19. - 21. 1. 2018, Piešťany, Diplomat Aréna:

19. 1. 2018 - piatok - štvrťfinále

16.30 h - č. 1. MBK Ružomberok - BKM Junior UKF Nitra

19.00 h - č. 2. ŠBK Šamorín - BK ŠKP 08 Banská Bystrica

20. 1. 2018 - sobota - semifinále

15.30 h - č. 3. Piešťanské Čajky - (Ružomberok/Nitra)

18.00 h - č. 4. GOOD ANGELS Košice - (Šamorín/Banská Bystrica)

21. 1. 2018 - nedeľa - finále

16.00 h - č. 5. víťaz č. 3. // víťaz č. 4.

Zdroj a foto: tlačová správa Piešťanské čajky

Top