Aktívny oddych

Piešťany a okolie / Aktívny oddych


Piešťany sú známe ako najvýznamnejšie slovenské kúpele zamerané na liečbu ochorení pohybového aparátu. Okrem liečenia ponúkajú široký výber možností využitia voľného času. Či už sa rozhodnete poprechádzať po parkoch, posedieť si v niektorej z kaviarničiek, zájsť si na koncert, za turistikou, alebo si vyberiete plavbu výletnou loďou, určite turistikou, alebo si vyberiete plavbu výletnou loďou, určite nebudete sklamaní. Piešťany poskytujú i zaujímavé turistické vychádzky do okolia bohatého na históriu alebo za krásami prírody. V okolí, ale aj priamo v meste nájdete množstvo chodníkov a ciest vhodných na cyklistiku, pešiu turistiku i in-line korčuľovanie.


TURISTIKA, VYCHÁDZKY

Región Piešťany ponúka turistiku, vychádzky, množstvo značených turistických a náučných chodníkov pre rekreačných i náročnejších turistov.

Beckov

Beckov - zrúcanina strážneho hradu z 13. storočia nad obcou Beckov. Hrad, ktorý odolal Tatárom i Turkom a v 18. storočí bol takmer zničený požiarom, prešiel v rokoch 2010 - 2012 rozsiahlou rekonštrukciou. Okrem externej a internej muzeálnej expozície návštevníkov priťahuje i množstvom pravidelne organizovaných kultúrnych podujatí. Vzdialenosť 26 km od Piešťan, smer Nové Mesto nad Váhom.

Moravany nad Váhom

Moravany nad Váhom - obec s renesančným kaštieľom, nálezisko Moravianskej Venuše. Renesančný kaštieľ je pre verejnosť uzavretý. Vzdialenosť 5 km, smer Lúka nad Váhom.

Ducové

Ducové - Kostolec - archeologická lokalita z obdobia Veľkej Moravy. Vtedajšie časy pripomínajú zakonzervované múry objektov rotundy, obytných i hospodárskych priestorov, ktoré obopína rekonštruované palisádové opevnenie. Vzdialenosť 6 km, smer Lúka nad Váhom.

Havran

Havran - horské sedlo s nadmorskou výškou 390 m n. m., východiskový bod k viacerým túram. Vzdialenosť 8 km, smer Radošina.

Čertova Pec

Čertova Pec - jaskynné sídlo človeka zo staršej doby kamennej.

Podolie

Podolie - park miniatúr. Modely dobových rekonštrukcií slovenských hradov a pamiatkových objektov sú postavené v mierke 1:50. Vzdialenosť 13 km, smer Nové Mesto nad Váhom, odbočiť v obci Horná Streda, smer Pobedim.

Červená veža

Červená veža - vyhliadkový kopec s výškou 240,4 m n. m., východiskový bod k viacerým túram. Vzdialenosť 2 km, prístup z centra mesta cez Krajinský most k penziónu Benátky, odtiaľ hore po schodíkoch na vrch kopca.

Bezovec

Bezovec - vyhliadkový bod s výškou 742,8 m n. m., v zime lyžiarske stredisko. Vzdialenosť 20 km, smer Moravany nad Váhom, ďalej pokračovať cez obce Modrová a Nová Lehota.

Čachtice

Čachtice - zrúcanina pohraničného strážneho hradu z 13. storočia nad obcou Čachtice, ktorý preslávila najmä krvilačná grófka Alžbeta Báthoriová. V roku 1708 bol dobytý a vypálený a odvtedy pustol. V rokoch 2012 - 2014 bol zrekonštruovaný, boli dobudované hradné múry, zastrešená kaplnka, obnovená hlavná veža a odkryté dovtedy neznáme podzemné priestory. Vzdialenosť 17 km, smer Nové Mesto nad Váhom, odbočiť v obci Horná Streda a pokračovať smer Pobedim, Podolie a Častkovce.

Tematín

Tematín - zrúcanina hradu ukrytá priamo uprostred hôr Považského Inovca. Objekt vznikol v 2. polovici 13. storočia ako jeden zo strážnych hradov nad cestou vedúcou údolím Váhu. Hradnému areálu dominuje ranogotická hranolová veža a hradný palác. Vzdialenosť 25 km, dva možné prístupy, jeden cez obec Lúka nad Váhom, strmší výstup do kopca po značenej turistickej trase v trvaní cca 2,5 - 3 h. Druhý prístup cez Bezovec, po značenej turistickej trase v trvaní cca 2 - 2,5 h.


BICYKLOVANIE

Vážska cyklomagistrála

Vážska cyklomagistrála - začína pri Kolonádovom moste a pokračuje popri Vážskom kanáli do obce Horná Streda popod diaľničný most, okrajom míňa obce Brunovce, Potvorice, Považany, rekreačnú oblasť Zelená voda, obec Beckov a končí v Trenčíne. Dĺžka úseku po Trenčín cca 50 km.

Cyklochodník Dubová

Cyklochodník Dubová - cyklotrasa pozdĺž toku Dubovej vedie obytnou zónou v miestnej časti Floreát smerom k vodnej nádrži Sĺňava a meria cca 2,3 km. Spája administratívnu zónu so zónou rekreácie a športu v južnej časti mesta, kde sa pri lodenici plynule napája na Kolookruh Sĺňava. Trasu spríjemňujú lavičky a možnosť športového vyžitia poskytujú exteriérové fitness stroje osadené vďaka OOCR Rezort Piešťany.

Kolookruh Sĺňava

Kolookruh Sĺňava - Rekreačno-náučný asfaltový okruh okolo vodnej nádrže Sĺňava, vhodný na cyklistiku, pešiu turistiku a in-line korčuľovanie. Asfaltový povrch široký 3 - 4 metre vedie po rovine od Krajinského mosta smerom na Lodenicu, hať Drahovce, vodnolyžiarsky areál a späť po ľavom brehu Váhu k mostu. Prechod peši dookola trvá cca 3 hodiny, bicyklom 50 minút.


JAZDA NA KONI

Prvá jazdecká škola - jazdecký areál sa nachádza v severnej časti mesta za Bodonou, medzi Biskupickým kanálom a pôvodným korytom rieky Váh. Chovatelia tu majú sústredených viac ako 25 koní, na ktorých si môžu záujemcovia zajazdiť.

Ranč Kolumbia - chovná stanica neďaleko obce Prašník ponúka možnosť jazdenia na koňoch plemena Paso Fino Colombiano.


SQUASH

Squash Club, Hlboká ulica
www.squashclub.sk alebo na tel. čísle 0907 735 229


TENIS

Tenisové kurty na Hlbokej ulici - HS Centrum
0902 824 902

Tenisový areál na ulici E. Belluša
0905 254 193


RELAX PRI VODE

Horná Streda

Horná Streda - bagroviská s možnosťou kúpania. Vzdialenosť od Piešťan 5 km, smer Nové Mesto nad Váhom, pred diaľničným mostom v obci Horná Streda odbočiť na poľnú cestu vpravo.

Čerenec

Čerenec - vodná nádrž. Vzdialenosť od Piešťan cca 11 km, priamo za mestom Vrbové.

Striebornica

Striebornica - prírodné jazero poskytuje možnosť relaxu a rybolovu. Vzdialenosť 6 km, priamo za obcou Moravany nad Váhom.

Drahovce

Drahovce - jazerá. Vzdialenosť od Piešťan cca 6 km, pred obcou Drahovce odbočiť vľavo na poľnú cestu pozdĺž topoľov a pokračovať asi 1 km k prvému jazeru.

Lido

Lido - ostrov v meste, prúdy na rieke Váh.


GOLF

Golfové ihrisko je na Kúpeľnom ostrove, v časti Vrbinky. Ihrisko má 9 jamiek, je ľahšieho typu a príjemné na hru.


BOWLING

Bowling - hra pre relax, zdravie, zábavu i aktívny oddych. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a momentálne zažívav Európe boom.

Bowling Center Victoria www.bowlingpiestany.sk

Kolky, Kolkáreň na Štúrovej ulici 22


VODNÉ LYŽOVANIE

Vodnolyžiarsky areál v Ratnovskej zátoke - bližšie informácie na tel. čísle 0911 733 888 alebo www.ratnovska.sk


Kúpalisko Eva - vonkajšie bazény, v prevádzke len v letných mesiacoch www.kupaliskoeva.sk

Hotel Sorea Sĺňava - vnútorný plavecký bazén, otvorený celoročne www.sorea.sk

Hotelové welness centrá s menšími vnútornými bazénmi:

Hotel Park www.hotelpark.sk,
Pavla www.hotelpavla.com,
Sandor Pavillon www.hotelsandor.sk,
Magnólia www.hotelmagnolia.sk,
AdamEva Resort www.adamevaresort.sk

Vlnka, malý vonkajší "babyfriendly" bazén s možnosťou zastrešenia www.vlnka.info v obci Banka

Hotelové relaxačné vonkajšie bazény, v prevádzke len počas letných mesiacov - Penzión Diana www.diana.sk


INÉ

Akupresúrny chodník

Akupresúrny chodník so zábradlím vybudovaný v mestskom parku za budovou Kursalonu. Okoloidúci sa môžu poprechádzať bosými nohami po kameňoch z dunajského štrku, a tak vyskúšať prírodnú akupresúrnu masáž.

Vyhliadkové plavby

Vyhliadkové plavby po rieke Váh, len v mesiacoch apríl - október (v prípade priaznivého počasia i marec a november), nástupné miesto na začiatku Kolonádového mosta, plavba trvá 55 alebo 80 minút, príjemný zážitok pre deti i dospelých. Bližšie informácie na tel. čísle 0905 250 164 alebo www.plavbylodou.szm.sk.

Múzeum starovekých kultúr

Múzeum starovekých kultúr - Loď Hyperborea - replika starovekej lode, plávajúce múzeum na rybníku pri penzióne Rybársky dvor (Sĺňava, smer Drahovce), odborný výklad, možnosť vyskúšať si jednotlivé exponáty a za priaznivého počasia absolvovať plavbu na rybníku. Bližšie informácie na www.agenturahistorica.sk.


INFORMAČNÝ MATERIÁL NA STIAHNUTIE


Top