MUDr. Ottinger Peter (1952 - 2019)

obrázok

Narodený
23. 10. 1952

Dátum a miesto úmrtia
12. 10. 2019

Pôsobnosť
Piešťany

Citácia
Kronika mesta Piešťany

Životopis
MUDr. Peter Ottinger pochádzal z lekárskej rodiny. Jeho otec, MUDr. Ladislav Ottinger bol dlhoročným všeobecným lekárom v Leopoldove. Po absolvovaní štúdia medicíny Peter Ottinger nastúpil do piešťanskej nemocnice v roku 1977 na ortopedické oddelenie. Dňa 15. júla 1994 bol menovaný za riaditeľa Nemocnice s poliklinikou v Piešťanoch. Dôsledkom vtedajším politických zmien však vo funkcii pôsobil len do 29. decembra 1994. O štyri roky neskôr (19. novembra 1998) bol na základe rozhodnutia ministra zdravotníctva SR opäť menovaný do funkcie riaditeľa NsP. V rokoch 1996 - 98 bol predsedom kontrolného výboru Slovenskej lekárskej komory a 1. marca 2001 bol zvolený za prezidenta Asociácie nemocníc Slovenska.
V októbri 2002 sa stal štátnym tajomníkom Ministerstva zdravotníctva SR. Po ukončení funkčného obdobia sa vrátil na riaditeľskú pozíciu a v tejto funkcii pôsobil do 19. 4. 2010. Počas svojho funkčného pôsobenia sa dr. Ottinger významnou mierou pričinil o to, že piešťanská nemocnica sa k 1. 1. 2003 pretransformovala na neziskovú organizáciu.
MUDr. Ottinger sa medicíne v oblasti ortopédie venoval až do konca svojho života. Popri lekárskej praxi treba vyzdvihnúť aj jeho angažovanosť ako poslanca mestského zastupiteľstva počas troch volebných období a tiež ako poslanca krajského parlamentu v TTSK. V oboch zastupiteľstvách vykonával aj funkciu predsedu komisie pre zdravotníctvo.
Svoju profesionálnu odbornosť využil aj v prospech športu v Piešťanoch - ako športový lekár hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany.
Jeho úsilie a výnimočnú prácu v prospech nemocníc počas reformy zdravotníctva na Slovensku ocenil v roku 2001 minister zdravotníctva a udelil mu bronzovú medailu akademika Dérera.
MUDr. Peter Ottinger bol u svojich pacientov obľúbený nielen vďaka svojej odbornosti, ale aj pre svoj ľudský prístup, záujem o dianie vo svojom meste a pracovitosť.


Top