Historický deň v Piešťanoch 2021

V prírodnom kine na okraji Mestského parku zažijete v sobotu 4. 9. 2021 počas celého dňa ukážky historickej lukostreľby, sokoliarske/ šermiarske vystúpenia, historické tance a diskusie. Na programe Historického dňa v Piešťanoch sú koncerty, dobový tanec aj ohňová šou. Program začína od 10:00 h.

Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia Sokoliarov kráľa Svätopluka, ukážky historickej lukostreľby v podaní skupiny Vres, ale aj na súboj Landsknechtov a rozprávku o drakovi v podaní skupiny Hektor.

Pre najmenších je pripravené bábkové divadlo "Dvor zázrakov" a taktiež sa budú rozprávať ich obľúbené rozprávky "Ako išlo vajce na vandrovku" a "Ťahal dedko repku" v podaní M. Kasprzyka.

Súčasťou programu je aj šermiarsky a tanečný workshop, ktorého sa návštevníci budú môcť aktívne zúčastniť, vítané sú všetky vekové kategórie.

Spolok sv. Šebastiána nám predstaví palné zbrane minulosti. A môžete sa tiež tešiť na zaujímavú diskusiu s historikom Michalom Holeščákom.

Nasledovať bude vystúpenie formácie Vrbovské Vŕby, ktorej lídrom je Andrej Jobus. Program bude slávnostné ukončený ohňovou šou, ktorá sa uskutoční o 21:00 hodine.

Zdroj: tlačová správa MsKS

Foto: www.zpiestan.sk

Top