JL turné #2 / Bach & Brahms / Jozef Lupták & priatelia

obrázok

Typ podujatia
koncert

Dátum, čas a miesto konania
23. 06. 2020 o 19.00 h | Elektrárňa Piešťany

UsporiadateľElektrárňa Piešťany

Popis
Druhý zo série koncertov neúnavného hudobníka a organizátora festivalu Konvergencie Jozefa Luptáka a jeho priateľov s názvom "JL turné" tentokrát v krásnom industriálnom priestore Elektrárne Piešťany. Na koncerte zaznie program naštudovaný špeciálne pre toto turné, ktoré v lete a na jeseň pokračuje v ďalších slovenských mestách. Príďte si užiť výnimočnú komornú atmosféru s klasickou hudbou a vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi konečne naživo.

Lístky v predaji v sieti Ticketportal: https://bit.ly/30GJGeI

Program:
▪ Johann Sebastian BACH (1685 – 1750):
Suita č. 3 C dur BWV 1009 pre sólové violončelo
▪ Johannes BRAHMS (1833 – 1897):
Sláčikové sexteto č. 1 B dur, op. 18

Účinkujú:
▪ Jozef Lupták / violončelo
a hostia:
▪ Marián Svetlík, Andrej Baran / husle
▪ Martin Ruman, Daniel Rumler / viola
▪ Andrej Gál / violončelo

„Celé turné bude o vzťahoch s hudobníkmi, ktorí ma sprevádzajú dlhé roky, a s ktorými máme spoločné cítenie a radosť zo spoločného hrania. Budú taktiež o mojom vzťahu s Bachovými suitami pre violončelo, na každom koncerte zaznie jedna z nich. Toto turné je pre mňa aj zdieľaním mojej vďačnosti s publikom za možnosť tvoriť hudbu. Základom našich koncertov je vždy osobná interakcia a verím, že sa na koncertoch stretneme osobne.”
Jozef Lupták

Keď si jeden z priateľov chcel nemeckého romantického skladateľa Johannesa Brahmsa uctiť prípitkom, urobil tak nasledovne: „Čím je Brahms medzi skladateľmi, tým je tento mok medzi vínami!“ Skladateľ, známy svojím pichľavým humorom (a rešpektom k minulosti), pobavil spoločnosť odpoveďou: „Tak to si potom dajme fľašu Bacha!“ Bacha i Brahmsa si bude možné dopriať na druhom koncerte turné violončelistu Jozefa Luptáka a jeho priateľov, vynikajúcich slovenských hudobníkov, na ktorom zaznejú Suita č. 3 C dur pre sólové violončelo a Sláčikové sexteto B dur, op. 18. Hudba čistá a opojná.

www.jozefluptak.com
www.konvergencie.sk

Partneri koncertu: Elektrárňa Piešťany, Festival Konvergencie
Koncert JL turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Top