Splav Váhu Sokolovce – Hlohovec

Typ podujatia
šport - iné

Dátum, čas a miesto konania
11. 09. 2022 o 09.30 h Hlohovec (Parkovisko pred Zámockou záhradou)
18. 09. 2022 o 09.30 h Hlohovec (Parkovisko pred Zámockou záhradou)
25. 09. 2022 o 09.30 h Hlohovec (Parkovisko pred Zámockou záhradou)
02. 10. 2022 o 09.30 h Hlohovec (Parkovisko pred Zámockou záhradou)

UsporiadateľREZORT PIEŠŤANY

Popis
Spoznávať prírodu z vody je výnimočný zážitok, ktorý ponúka plavba po starom ramene Váhu v okolí Hlohovca. Je vhodná tak pre rodiny s deťmi ako aj pre milovníkov adrenalínu, stačí si vybrať plavidlo podľa svojich preferencií: nafukovacie či plastové kanoe, raft alebo paddleboard.

Výlet sa začína každú nedeľu o 09.30 v Hlohovci na parkovisku pred Zámockou záhradou. Odtiaľ autobus prevezie účastníkov splavu na štart plavby do Sokoloviec. Výlet sa končí vo východiskovom bode, kde sa aj začal.

Samotnej plavbe predchádza potrebná administratíva, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel a tiež kvalitná inštruktáž. Prvá časť splavu trvá približne dve hodiny, po ktorých nasleduje obedový piknik alebo opekačka. Potom sa zhruba rovnako dlho pokračuje do cieľa.
Popis splavu:

Úsek Sokolovce – Hlohovec
Čas stretnutia: 09:30
Miesto stretnutia: Parkovisko pred Zámockou záhradou, Nábrežie A.Hlinku, Hlohovec
Presun autobusom na štart splavu do Sokoloviec.

Na začiatku trošku byrokracie, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel, inštruktáž.

Na vodu vyrážame cca 10:30. Po 1,5-2hod zastavíme a spravíme si obedový piknik/opekačku. Následne pokračujeme cca ďalšiu 1,5-2hod do cieľa. V cieli sa v kľude vylodíme a poodovzdávame “čisté” vodácke vybavenie.

Končiť budeme v Hlohovci pri našich autách.

Príchod cca 16:00, záleží od stavu vody, vetra a celkovej atmosféry.

Pred nástupom na vodu dostanete kvalitnú inštruktáž. Na oblečenie odporúčame podľa počasia pokrývku hlavy, opalovací krém, plavky, tričko, kraťase, na nohy staré tenisky do vody, so sebou “pitný režim” a jedlo na opekačku/piknik.
Vstupné:
Základný 25 € / osoba
Zľavnený 15 € (dieťa do 10 rokov v sprievode oboch rodičov 15 €)

V cene lístka je plavidlo podľa výberu, pádla, vesty, pumpa, vodotesný obal, sprievod inštruktora, doprava v rámci splavu (z Hlohovca do Sokoloviec)

Vstupenku je potrebné si zakúpiť vopred kliknutím na termín a dokončením rezervácie tu: tootoot.fm/sk/events/624b2f4a47a04606c44a92e8?ref=visitpiestany


Top