Katarína Koščová a Daniel Špiner / miniaTOUR

Typ podujatia
koncert

Dátum, čas a miesto konania
16. 03. 2023 o 19.00 h Elektrárňa Piešťany

UsporiadateľElektrárňa Piešťany

Popis


Prvý jarný koncert v Elektrárni sa bude niesť v komornom duchu, keď sa u nás premiérovo predstaví speváčka Katarína Koščová s klaviritstom Danielom Špinerom. Nechajte sa pozvať na večer plný šansónu.

Vstupné: 17 EUR
Predaj vstupeniek https://tootoot.fm/sk/events/63c7e551408a950e6473ec3d?fbclid=IwAR0o9fecug47jeHLOa4aDRSHkkm9KN1iAJCoFScks-4fd_npXZ9MAMBXP6M

Tvorba speváčky Kataríny Koščovej inklinuje k hudobným štýlom ako je šansón, jazz, folk. Svoje texty píše v slovenčine, vychádza tiež zo slovenskej ľudovej tradície. S klaviristom Danielom Špinerom tvoria zohratú autorskú a interpretačnú dvojicu a po piatich rokoch prichádzajú s novým autorským albumom Hranica dažďa. Nezameniteľný spev charizmatickej speváčky v spojení s typickým klavírnym doprovodom na cédečku obohatený o sláčikové kvarteto, akordeón, gitaru a klarinet sľubuje skutočne lahodný hudobný zážitok.

Má za sebou úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si aj s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. V roku 2012 zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.


Top