DOFO

obrázok

Fotografia a architektúra Ferdinada Milučkého. 40. rokov Domu umenia.

Typ podujatia
výstava

Dátum, čas a miesto konania
04. 09. 2020 - 25. 10. 2020 | Dom umenia Piešťany (Galéria a Mini Galéria)

UsporiadateľDom umenia Piešťany

Popis
Výstava DOFO stavia do konfrontácie projekty študentov Katedry fotografie a nových médií Katedra fotografie a nových médií / VŠVU z Vysokej školy výtvarných umení VŠVU / AFAD a samotný Dom umenia, ktorý realizoval architekt Ferdinand Milučký /1929-2019/. Dom umenia v Piešťanoch bol hlavným záujmom ich výtvarného spracovania, ale samozrejme zaslúži si aj celospoločenskú pozornosť. Niektorí fotograficky zobrazujú aktuálny stav Domu umenia formou fotografického dokumentu s koncentráciou na architektúru, narábajú so svetlom formou videoprezentácie, alebo experimentujú. Iní hľadajú vzťahy, podobnosti a odlišnosti v samotnej budove, na javisku, hľadisku, ale aj jej okolí, fotografujú jej pracovníkov, pracujú s telom a objektom v priestore.
Projekty sú vo finálnej podobe doplnené fotografiami Ľuba Stacha, ktoré realizoval hneď po dokončení stavby v 80. rokoch 20. storočia. Súčasťou výstavy bude aj finisáž s diskusiou a krstom katalógu k celému projektu.

Autori: Katarína Cabala, Dominik Demčák, Matej Hakár, Barbora Kapustová, Matúš Kuchta, René Lazový, Kristína Močková, Ľubo Stacho, Michaela Stanová, Paulína Ščepková & Samuel Hindy, Mária Šimová

Kurátorská koncepcia: Lenka L. Lukačovičová, Peter Ančic
Odborná spolupráca: Lívia Gažová
Autor projektu: prof. Ľubo Stacho

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Top